Мережа гендерних радників і радниць в Україні

Персонал академії взяв участь у дводенному заході, метою якого було налагодження робочих контактів у контексті створення Мережі радників і радниць з гендерних питань в Україні.
Організаторами виступили експерти Варшавського бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ під егідою Секретаріату Кабінету Міністрів України.
На зустрічі були присутні представники та представниці Офісу Віце-прем’єр міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерств та відомств, закладів вищої освіти сектору безпеки та оборони України, державних органів влади та громадських організацій.
Головною темою обговорення стали особливості створення Мережі гендерних радників і радниць в Україні з урахуванням традицій українського суспільства. У своєму виступі Уповноважена з питань гендерної політики в Україні пані Катерина Левченко звернула увагу аудиторії на актуальність та своєчасність створення Мережі радників і радниць з гендерних питань як дієвого механізму забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження сексуального та домашнього насильства та недопущення торгівлі людьми. Катерина Левченко окреслила особливості функціонування Мережі як структури для підтримки, обміну інформацією та робочих зв’язків між радниками та радницями задля забезпечення принципу рівності.
Під час заходу учасники також обговорили головні аспекти реалізації гендерної політики як складової демократичного розвитку суспільства та кращі практики гендерної політики сьогодення. Формат взаємодії учасників передбачав також обговорення конкретних кроків щодо структури та особливостей діяльності осередку радників і радниць як дієвого національного механізму гендерного мейнстримінгу. Інтеракція представниць та представників установ та організацій було здійснено на засадах використання різноманітних форм та режимів співпраці, таких як робота в парах та активне обговорення в групах.
Наприкінці заходу було обговорено питання взаємодії між учасниками та учасницями заходу та окреслено подальшу стратегію комунікації.