МВС України підписало Меморандум про співпрацю з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти

Ректор Національної академії Держприкордонслужби України генерал-майор Олександр Луцький взяв участь у робочій зустрічі представників МВС, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС та ДСНС, вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужб, НГУ та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, який відбувся 27 жовтня. Захід очолила  державна секретарка МВС Інна Ящук.
Під час заходу було підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством внутрішніх справ України та Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.
«Цей Меморандум – не початок нашої співпраці, а її продовження. Наші заклади вищої освіти відрізняються від інших тим, що вони не цивільні. Ми орієнтуємось на ринок праці й нам важливо за роки навчання дати курсантам усе, щоб вони могли реалізуватись у правоохоронній чи судовій системі», – зазначила у своєму виступі Державний секретар МВС України Інна Ящук.
Також під час зустрічі учасники обговорили актуальні питання взаємодії закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС, ДСНС та вищих військових навчальних закладів Держприкордонслужби, НГУ. Зокрема, було розглянуто питання:
– Процедури проходження акредитаційної експертизи освітніх програм: проблеми та шляхи їх вирішення;
– Залучення представників вишів МВС до проведення акредитаційних експертиз за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність» як експертів;
– Внесення змін до стандарту вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем за спеціальністю 081 «Право»;
– Міжнародної мобільності курсантів вищих навчальних закладів системи МВС в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Також в ході розмови були обговорені проблеми закладів вищої освіти, які виникли внаслідок збройної агресії рф, шляхи їх вирішення та напрацювання.
Освітяни поділились своїми пропозиціями для вдосконалення освітньо-професійних програм. Сторони домовилися об’єднати зусилля щодо розвитку систем забезпечення якості освіти та формування культури академічної доброчесності, а також погодилися спільно вживати заходи для вдосконалення законодавства у сфері вищої освіти.