«На війні всім страшно, але треба щось робити, бо страх тебе не врятує», — прикордонник «Гудзон»

До початку повномасштабного вторгнення прикордонник на псевдо «Гудзон» проходив службу в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, а з перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації відправився в зону активних бойових дій для відсічі збройної агресії ворога. Свого часу військовослужбовець проходив службу в складі українського миротворчого контингенту в Іраку, тому був впевнений, що його досвід буде корисним.
«Гудзон» пройшов навчання на оператора протизенітного ракетного комплексу та швидко опанував ПЗРК Stinger — саме з нього прикордонник «вполював» два ворожих літаки СУ-25. Це сталося, коли його підрозділ тримав оборону ділянки на Бахмутському напрямку. Ворог атакував позиції з різних сторін, використовував рельєф місцевості на свою користь. «Гудзон» робив багато спроб збити літак ворога: міняв позиції, годинами лежав під маскуванням, вичікуючи на влучний момент, навіть намагався зробити це з будівельного крана. «Ворог розраховував і свої можливості, і наші. Їх літаки поводилися дуже обережно. А нам позиції не завжди дозволяли підібратися ближче. Багато ракет йшло на теплові пастки», — згадує «Гудзон». Того дня дистанція теж була не на користь українських військових, але іншої позиції не було. Все сталося дуже швидко. На позиції був з напарником. Помітили винищувач, який випустив ракету та намагався швидко повернути назад. «Гудзон» прицілився, вистрілив та вже за декілька хвилин отримав підтвердження, що ворожий винищувач збито. «Спершу навіть не міг повірити, що вдалося… Після стількох спроб, але водночас зрозумів, що оскільки це можливо, треба продовжувати!», — згадує Гудзон.
Другим збитим літаком на рахунку «Гудзона» став знову СУ-25. Тоді літак різко вилетів із-за хмар, ще й не з тієї сторони, з якої очікували, тож довелось оперативно реагувати. «Гудзон» швидко зорієнтувався, зробив запуск. Винищувач здійснив пуск ракет та почав виконувати розворот, скинувши теплові «обманки», проте це його не врятувало. Після того, як літак зник з поля зору, «Гудзон» почув сильний гуркіт. Через короткий проміжок часу українські захисники отримали підтвердження, що СУ-25 збитий та «негативно приземлився».
«Всім страшно на війні, але страх тебе не врятує. Потрібно діяти!», — каже «Гудзон».
Військовий всім серцем вірить у перемогу: «Дай Боже, щоб ми перемогли й будемо розбудовувати свою країну, адже у нас є все для цього: можливості, ресурси та надзвичайні люди».
Відважний прикордонник отримав чимало нагород, серед яких орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медалі «Захиснику України» та «За мужність в охороні державного кордону України».
«Але найкраща для мене нагорода — повага побратимів, залишитися гідним воїном в їх очах», — каже «Гудзон».