Нагорода за подвиг батька

Вчора, у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, Президент Володимир Зеленський вручив орден “Золота Зірка” дружині та дітям загиблого Героя України підполковника Дмитра Васильєва.

Дмитро Васильєв служив у 19 окремій ракетній бригаді «Святої Варвари», де пройшов шлях від лейтенанта до підполковника, командира дивізіону. З початку російської окупації Донбасу офіцер неодноразово виконував завдання в зоні АТО/ООС, також, за віддану службу, в жовтні 2017 року Дмитра Васильєва було відзначено орденом Богдана Хмельницького III ступеня. З перших хвилин повномасштабної російської агресії підполковник Васильєв уміло керував ракетним дивізіоном, який завдавав ударів по скупченню військ противника, знищуючи значну кількість сил і засобів окупантів. 18 березня 2022 року під час виконання бойового завдання у Запорізькій області, внаслідок ворожого обстрілу підполковник Васильєв отримав численні поранення. На жаль, наступного дня серце Героя зупинилося. Дмитру Васильєву було 44 роки, без чоловіка залишилась дружина, яка також проходить військову службу, а без батька – двоє дітей.

Донька Героя, Діана Васильєва ще у 2020 році вирішила піти по батьківських стопах та обрала військову професію офіцера-прикордонника. Дівчина навчається у Національній академії Держприкордонслужби України на факультеті забезпечення оперативно-службової діяльності. Ще до вступу в прикордонний виш Діана добре володіла англійською мовою, тому обрала спеціальність «Філологія», за якою навчається лише «на відмінно». Слід додати, що серед досягнень курсантки не тільки успіхи у навчанні – прикордонниця бере активну участь у курсантському житті та ініціативах факультету, захоплюється співом. Невдовзі Діана отримає лейтенантські погони і також охоронятиме та оборонятиме рубежі рідної України.

Слава про батька Діани – Героя України підполковника Дмитра Васильєва лунатиме у віках! Герої не вмирають!