НАТО – Україна: спільні цінності, спільний шлях

Сьогодні в Національній академії Державної прикордонної служби України стартувала фотовиставка «НАТО-Україна: спільні цінності, спільний шлях». Виставку організували Центр інформації та документації НАТО в Україні та Центр стратегічних комунікацій «СтратКом Україна».

На відкритті тематичної експозиції були присутні директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне, директорка Центру стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» Оксана Горбач, помічник Голови Держприкордонслужби України підполковник Сергій Якимець, керівництво академії, представники місцевого самоврядування та силових структур Хмельницького, а також представники громадськості.

Відкриваючи захід, директорка Центру стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» Оксана Горбач відмітила, що виставку організовано навколо п’яти спільних для України та НАТО цінностей: БЕЗПЕКА, СВОБОДА, ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА, РІВНІСТЬ та ДЕМОКРАТІЯ. Представлені експонати демонструють, як Державна прикордонна служба України, Збройні Сили України та Національна Гвардія України імплементують зазначені цінності та принципи. Оксана Горбач з приємністю відмітила, що прикордонне відомство України активно бере участь в проєктах, спрямованих на інтеграцію цінностей Альянсу та навела приклад участі військовослужбовців Національної академії в Іграх Нескорених. Директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне зазначила, що виставка є наочною демонстрацією фактів співпраці Альянсу з Україною, дозволяє подивитися на процес Євроатлантичної інтеграції під новим кутом та буде цікавою і корисною всім громадянам України, яких цікавить процес інтеграції з НАТО. Заступник ректора Національної академії з персоналу полковник Павло Лисак подякував організаторам виставки та додав, що у час активного реформування та поетапної модернізації Держприкордонслужби за стандартами ЄС та НАТО, підвищення рівня обізнаності суспільства про стандарти, принципи та цінності, які декларує Альянс, є вкрай важливим завданням. Після відкриття виставки, Вінета Кляйне  також прочитала лекцію на тему «НАТО – Україна: спільні цінності, спільний шлях» для курсантів академії.

Зазначимо, що експозиція являє собою серію тематичних фотографій, які об’єднані п’ятьма спільними для України та НАТО цінностями, що поділяють Альянс та Україна. Свій шлях вона почала з аеропорту Бориспіль, демонструватиметься в академії впродовж місяця, а далі вирушить до Львова, Житомира, Харкова, Сум, Маріуполя, Одеси, Чернівців та Чопа.

Детальніше ознайомитись з матеріалами фотовиставки можна за посиланням: https://dpsu.gov.ua/ua/NATO-UKRAINA-SPILNI-CINNOSTI-SPILNIY-SHLYAH