Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького є постійним організатором та співорганізатором Всеукраїнських і Міжнародних науково-практичних конференцій з широкого кола актуальних наукових питань для науковців, слухачів, курсантів та студентів.
25 квітня 2018 року у вищому навчальному закладі Державної прикордонної служби України проведено Міжнародну науково-практичну конференцію, на тему: «РЕАЛІЗАЦІЯ ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА: СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ».

  

   Метою Міжнародної науково-практичної конференції було обговорення актуальної проблематики щодо імплементації Резолюції ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека», зокрема реалізації ґендерної політики в освітньому процесі у секторі безпеки та оборони.

  

   У конференції взяли участь Лі Томпперт – керівник проекту ООН Жінки в Україні (гр. Великобританії), Левченко Катерина Борисівна – Урядова уповноважена з гендерної політики, підполковник Лєна Кварвінг– старший офіцер Генерального Штабу Норвезьких Збройних сил, майор Саня Пейовіч– перший гендерний радник Командувача Збройних сил Чорногорії, яка з червня ц.р. працюватиме гендерним радником в штаб-квартирі НАТО, Александр Хуг – перший заступник Глави Моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Барбора Маронкова – директор Центру інформації та документації НАТО в Україні, Олена Суслова – національна консультантка ООН Жінки в Україні, Катерина Павліченко – заступник начальника Департаменту патрульної поліції України, сержант Діана Харрісон – офіцер програми зв’язку із громадськістю Канадської Поліцейської місії в Україні, Олена Девіс – гендерний радник Програми, Людмила Ковальчук – національний координатор з питань «Жінки. Мир. Безпека», Олександр Гладкий – проектний офіцер Офісу Координатора проектів ОБСЄ, Сергій Соловей – проектний офіцер Міжнародної організації з міграції, представники Адміністрації Державної прикордонної служби України, центру інформації та документації НАТО в Україні, спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Міжнародної організації з міграції, Національної гвардії України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, члени Української асоціації представниць правоохоронних органів, науковці науково-дослідних установ, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України.

 

   Відкрив конференцію ректор Національної академії генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович, який привітав гостей Міжнародного форуму з науковою подією та акцентував увагу на актуальності її проведення.
«Сьогоднішній науковий форум є важливим заходом у процесі реалізації державної політики забезпечення гендерної рівності на сучасному етапі розвитку суспільства, а також нашим черговим кроком на шляху впровадження комплексного підходу врахування ґендерної проблематики у діяльності як Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, так і Державної прикордонної служби України загалом» – зазначив ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук.
Під час свого виступу Олег Миколайович підкреслив, що присутність жінок у підрозділах охорони кордону значно пом’якшує морально-психологічну атмосферу у військових колективах, змушує командирів та начальників бути більш стриманими і головне – значно підвищується культура взаємостосунків між військовослужбовцями в самому колективі.            Такі якості жінок, як висока працездатність, внутрішня самодисципліна, відповідальність за доручену справу, професіоналізм та головне – бажання проходити військову службу мотивують нас до подальшого вирішення питань гендерної проблематики.

 

   У ході конференції була проведена робота за такими напрямами: гендерна рівність та рівні можливості, іноземний досвід, кращі передові практики; особливості реалізації гендерної політики в Україні щодо сектора безпеки і оборони; інтеграція гендеру в навчання в секторі безпеки і оборони України.