19 жовтня 2018 року у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулася Міжвідомча науково-практична конференція за темою: «Сучасні концептуальні підходи щодо управління персоналом у секторі безпеки і оборони України». Її метою було обговорення стану та перспектив розвитку кадрової політики в секторі безпеки і оборони України, що дозволить спрогнозувати та реалізувати стратегічні цілі щодо відбору та підготовки персоналу.
Конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань.
Після вступного слова ректор академії заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор генерал-майор Шинкарук О. М. представив президію конференції, присутніх високоповажних науковців та представників різних силових відомств й вищих закладів освіти України.

Із вітанням учасникам конференції від Голови Державної прикордонної служби України генерал-полковника Цигикала П. О. та від себе особисто виступив Директор Департаменту особового складу кандидат наук з державного управління генерал-майор Маланчій М. О.
Після цього відбулось нагородження військовослужбовців академії у відповідності до Указу Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Порошенка П. О., а також вручення відомчих нагород.

Після нагородження виступили члени президії конференції з вітальними словами та побажаннями учасникам конференції конструктивної роботи.
Ректором генерал-майором Шинкаруком О. М. було оголошено регламент роботи конференції та розпочато виступи учасників конференції на пленарному засіданні.

Доповідачами були:
Директор Департаменту особового складу Адміністрації Державної прикордонної служби України кандидат наук з державного управління генерал-майор Маланчій М. О. з доповіддю «Стратегічні орієнтири розвитку кадрового потенціалу Державної прикордонної служби України»;

завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор Липовська Н. А. з доповіддю «Детермінанти розвитку кадрового потенціалу сектору безпеки і оборони України»;

професор кафедри інформаційної політики та електронного урядування Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, заслужений діяч науки і техніки України, професор Грицяк Н. В. з доповіддю «Репутаційний менеджмент у сфері безпеки і оборони України»;

директор інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України доктор наук з державного управління, заслужений діяч науки і техніки України, професор Семенченко А. І. з доповіддю «Підготовка аналітиків як пріоритетний напрямок кадрового забезпечення сектору безпеки і оборони України»;

головний науковий співробітник науково-дослідного відділу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького доктор наук з державного управління, заслужений працівник освіти України, професор Радченко О. В. «Система патріотичного виховання як важлива складова управління персоналом у секторі безпеки і оборони України»;

завідувач кафедри політології та національної безпеки Національного університету «Острозька академія» доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, доцент Романов М. С. з доповіддю «Проблеми підготовки кадрів для сектору безпеки у цивільних вищих навчальних закладах».

На конференції були присутні представники Адміністрації Державної прикордонної служби України, керівники органів охорони державного кордону та представники кадрового сектору прикордонного відомства, Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України Національного антикорупційного бюро України, Служби зовнішньої розвідки України, Служби безпеки України, Збройних Сил України, а також провідних вищих закладів освіти і наукових установ України.

На конференції працювало чотири секції:
– організаційно-правове забезпечення управління персоналом;
– кадрові технології та управління професійним розвитком персоналу (добір, професійне навчання, оцінювання, кар’єра, збереження, виховання тощо);
– модернізація системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу;
– взаємодія органів сектору безпеки та оборони у сфері формування кадрового потенціалу.

Загалом у конференції взяли участь понад 250 науковців і практиків, із них 37 докторів наук та 185 кандидатів наук. За результатами конференції видано збірник тез доповідей.