Навчально-методичний збір: підсумки 2023 року та визначення перспективних завдань

Відповідно до календарного плану  з 23 по 26 січня у Національній академії Держприкордонслужби України провели навчально-методичний збір з офіцерським та науково-педагогічним складом.
Захід був направлений на підбиття підсумків 2023 року, аналіз стану справ за напрямами діяльності навчального закладу, удосконалення освітнього процесу та відпрацювання єдиних підходів щодо організації освітнього процесу у весняно-літньому семестрі навчання поточного навчального року.
Ректор Національної академії генерал-майор Олександр Луцький  подякував особовому складу академії та всім українським захисникам, які ціною власного життя стоять на захисті державного кордону, інтересів держави, її територіальної цілісності. «Минулий рік був складним як для учасників освітнього процесу, так і для тих, хто його забезпечував:  Проте, не зважаючи на всі виклики та труднощі, ми прагнули та знайшли можливість функціонувати, працювати, навчати та навчатися в умовах воєнного стану. Національна академія в цих умовах змогла не лише зберегти свій потенціал, а й продовжити розвиватися та виходити на нові рівні», — сказав ректор академії.
Сьогодні в академії цілеспрямовано працюють над реалізацією пріоритетів державної політики у сфері трансформації військової освіти, насамперед — забезпечення доступу слухачів та курсантів до здобуття якісної вищої освіти європейського рівня у т.ч. за стандартами НАТО. Вдалось збільшити обсяги державного замовлення у порівнянні з 2022 роком; розпочати реалізацію курсів професійної військової освіти L-1A,  L-1B для курсантів набору 2023 року; провести підготовку науково-педагогічного складу на курсах з процесів прийняття військових рішень TLP (Troop Leading Process), MDMP (Military Decision Making Process); розпочати підготовку ад’юнктів за кошти фізичних та/або юридичних осіб; запровадити проведення занять англійською мовою професійно-орієнтованих дисциплін.
Академією організовано та проведено науково-просвітницький форум в різних куточках України з метою збереження національної пам’яті про захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. У 2023 році курсанти та викладачі академії здобули призові місця в конкурсах наукових робіт як у системі Міністерства внутрішніх справ, так й Міністерства освіти і науки України.
Національна академія визнана лідером рейтингового виставкового конкурсу Гран-прі «Вища освіта України». 82 військовослужбовці академії здобули бойовий досвід на сході та півдні нашої країни, та продовжують виконувати завдання. За здійснення заходів із захисту Батьківщини та її територіальної цілісності 68 військовослужбовців нагороджено державними нагородами, 156 осіб – відомчими заохочувальними відзнаками.
Попри значні досягнення, були озвучені й недоліки та недопрацювання, виявлені минулого року та вироблені алгоритми їх усунення.
Підсумовуючи результати діяльності Національної академії ректор зазначив, що поставленими завданнями, в цілому, колектив справився.  «Головне – забезпечили якісну організацію навчання з урахуванням безпекових вимог.
Проте, є ще над чим працювати, вдосконалюватися та нарощувати напрацьоване»,— підкреслив Олександр Луцький.