Ознайомили першокурсників з основними положеннями Національного плану дій 1325

В Національній академії Держприкордонслужби України провели заняття з формування правової свідомості та культури. Доцент кафедри теорії права та кримінально-процесуальної діяльності Національної академії підполковник юстиції Ольга Басараб провела  інформаційно-роз’яснювальне заняття для курсантів першого курсу прикордонного вишу на тему: «Національний план дій 1325 на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» та особливості його виконання в умовах війни.
Курсантів ознайомили з основними положеннями Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», зробивши акцент на механізмі реалізації  Резолюції у Національному плані дій  1325 до 2025 року. Зокрема, під час заняття розглянули завдання Національного плану та проаналізували найбільш вразливі групи жінок та чоловіків в умовах збройного протистояння, а також обговорили проблеми сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Особливу увагу викладач приділила висвітленню ключових меседжів впровадження «Національного плану дій 1325», які актуальні для України в умовах війни та аспектів щодо постконфліктного відновлення на всіх рівнях та у всіх сферах, зокрема в секторі безпеки та оборони.
Захід сприяв формуванню правової свідомості майбутніх офіцерів-прикордонників.