Перша наукова експедиція в район проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся»

Науковці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького вперше провели наукову експедицію щодо вивчення досвіду організації та проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся» на ділянках Чернігівського, Житомирського та Волинського прикордонних загонів.
Науковці вивчили новітні підходи до планування оперативно-службової діяльності прикордонних підрозділів в умовах протидії можливій міграційній кризі, а також провели аналіз організації та несення служби силами зведених резервів та підрозділів охорони державного кордону.
Крім того, вчені проаналізували нормативно-правові та організаційно-розпорядчі акти з питань організації діяльності суб’єктів інтегрованого управління кордонами, які задіяні до запобігання міграційної кризи на державному кордоні під час проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся».
В результаті проведених досліджень були виявлені проблемні питання щодо удосконалення організаційно-правових засад застосування сил та засобів Державної прикордонної служби України у взаємодії з іншими складовими сектору безпеки і оборони України при реагуванні на кризові ситуації на державному кордоні та шляхи їх вирішення.
Під час експедиції науково-дослідна група прикордонників здобула емпіричні дані для подальших узагальнень у галузі державного управління, військових наук, національної безпеки та безпеки державного кордону. Також зібрано матеріали з метою розробки пропозицій до нормативно-правових актів, що регламентують діяльність органів і підрозділів охорони державного кордону.