Підсумували результати діяльності за 2021 рік

В Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького підсумували результати діяльності та нагородили кращих військовослужбовців та працівників за підсумками 2021 року.

Вчора розпочався кількаденний навчально-методичний збір персоналу Національної академії, першим етапом якого стало розширене засідання Вченої ради. Головним питанням порядку денного було підбиття підсумків діяльності Національної академії у 2021 році та визначення пріоритетних завдань на 2022 рік. Провідними завданнями, які вирішувались персоналом структурних підрозділів Національної академії впродовж року, що минув були: впровадження змін в систему освітньої діяльності відповідно до вимог сьогодення, удосконалення кадрового підходу до комплектування посад науково-педагогічного складу та командирів підрозділів, розвиток навчальної матеріально-технічної бази, а також проведення прикладних та фундаментальних наукових досліджень у сфері освітньої діяльності академії та оперативно-службової (бойової) діяльності органів охорони кордону.

Реагуючи на виклики сьогодення, пов’язані зі складною та динамічною обстановкою на державному кордоні України, враховуючи карантинні обмеження через пандемію Covid-19, колектив Національної академії виконав завдання щодо якісної організації освітньої діяльності, результативної наукової роботи та вдосконалення всіх рівнів забезпечення виконання цих завдань. У 2021 році підготовлено 464 військовослужбовці, з яких 120 слухачів за магістерським рівнем вищої освіти, 319 курсантів за бакалаврським рівнем та 25 військовослужбовців за державним замовленням. Також науковцями вишу захищено 7 докторських дисертацій, а здобувачами академії – 13 дисертацій доктора філософії. Запроваджено практику проведення занять на базі прикордонних загонів та стажування на кожному курсі впродовж місяця, факультативне вивчення англійської мови для курсантів набору 2021 року та розпочато підготовку за двома новими освітньо-професійними програмами з організації діяльності кінологічних та інженерно-технічних підрозділів зі спеціальності «Безпека державного кордону» з урахуванням тенденцій трансформації військової освіти в Україні. Триває робота щодо запровадження до системи підготовки офіцерських кадрів лідерських курсів, що відповідають вимогам стандарту NATO Bi-SCD 075-007 «Освіта і підготовка». Впродовж року сформовано робочі дослідницькі групи науковців та започатковано практику проведення наукових експедицій щодо вивчення стану оперативно-службової діяльності та підготовки необхідних даних для проведення наукових досліджень у сфері впорядкування нормативно-правового регулювання діяльності органів та підрозділів охорони кордону. Загалом було опрацьовано 43 наукові праці. Минулого року в академії організовано та успішно проведено дві міжнародні та дві всеукраїнські науково-практичні конференції, в цілому Національна академія виступила співорганізатором 8 конференцій, а персонал академії взяв активну участь у понад 40 конференціях різного рівня.

Окрема увага була приділена питанню якісного комплектування посад наукового та науково-педагогічного складу академії, призначення на які  здійснюється виключно на конкурсній основі із визначеним Статутом Національної академії терміном обрання на посади. Не менше уваги було приділено розвитку та удосконаленню навчальної матеріально-технічної бази – проведено поточні ремонти 29 об’єктів, облаштовано і введено в експлуатацію 11 навчальних аудиторій, підготовлено гуртожитки для курсантів набору 2021 року, відремонтовано фасади навчального корпусу та двох казарм,  удосконалено комплекс спортивних споруд, покращено умови якості харчування та збільшено асортимент страв, а також проведено значний комплекс робіт щодо облаштування понад 11 кілометрів ділянки навчального державного кордону на польовому центрі забезпечення навчального процесу.

Впродовж року що минув колектив академії зробив багато, але не менше складних викликів ще попереду. Пріоритетними завданнями визначено зокрема – проведення атестації та чергового випуску, забезпечення вступної кампанії 2022 року та якісне виконання державного замовлення, подальше впровадження в освітній процес стандартів НАТО, передового досвіду в галузі освіти та практичної складової навчання, науковий супровід реформування прикордонного відомства та подальше впровадження наукових результатів у діяльність органів та підрозділів охорони кордону, реалізація нової системи роботи з персоналом, а також подальше вдосконалення соціально-побутових умов проживання та навчання здобувачів вищої освіти.