Права людини — загальнолюдська цінність

В Національній академії Держприкордонслужби України Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва  провела для персоналу заняття на тему: «Діяльність Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини».

Під час заходу Оксана Кізаєва обговорила з учасниками механізми правового захисту прав людини та розповіла про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також про підстави та порядок звернення до Омбудсмана. Навела лекторка й приклади встановлення справедливості та поновлення прав, внаслідок вжиття відповідних заходів реагування на порушення.

Також учасники заняття дізнались про національний превентивний механізм (НПМ),  нормативне регулювання, основні питання, які досліджує НПМ, поняття «місце несвободи» та  роль представників громадськості у регулярних відвідуваннях місць несвободи.  Оксана Кізаєва проінформувала аудиторію про відкриття Консультаційного центру Уповноваженого в місті Хмельницький, розповіла про модель центру, про послуги, які він надає. Учасники заняття отримали відповідні інформаційні буклети, а також мали можливість поставити питання щодо роботи Омбудсмана та регіонального представництва в Хмельницькій області.