Презентували виставку літератури «Рівні права — рівні можливості!»

Доцент кафедри теорії права та кримінально-процесуальної діяльності підполковник юстиції Ольга Басараб провела тренінг «Особливості виконання Національного плану дій 1325 в умовах воєнного стану» для курсантів першого курсу Національної академії Держприкордонслужби України. Тренінг було проведено у неординарному форматі: після обговорення актуальних під час війни ключових меседжів впровадження Національного плану дій 1325 в Україні курсантам-прикордонникам презентували тематичну виставку літератури «Рівні права — рівні можливості».
Під час презентації тематичної навчальної, наукової та довідникової літератури завідувач бібліотеки Анна Овідько та бібліотекар Руслана Чудик наголосили на важливість читання у житті майбутніх командирів, що саме книга освідчує та дисциплінує, саме книга відкриває широкі ворота у світ знань – знань людської душі та поваги до людської гідності як одного з головних чинників демократичного суспільства.
Саме книги допомагають зрозуміти, що гендерна рівність важлива для будь-якої країни на шляху до демократії. Тематичні посібники, міжнародні документи та звіти, статті, що містять висловлювання, думки, погляди відомих людей — важливе джерело вивчення гендерної рівності у Державній прикордонній службі України.
Література, яка представлена на виставці дозволить курсантам більше дізнатися про гендерну рівність, розвінчає стереотипні уявлення про ролі жінок та чоловіків у родині та суспільстві, допоможе сформувати світогляд читача, вільний від гендерних упереджень.