Профілактика в дії!

Впродовж останніх тижнів в місті Хмельницькому та області спостерігається суттєве збільшення захворюваності на Covid-19 та сезонні захворювання населення.

Враховуючи загальну епідемічну обстановку у місті та відповідні карантинні обмеження «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки в Національній академії продовжується виконання комплексу заходів щодо недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції серед персоналу. З початком чергової хвилі захворюваності серед населення України фіксується зростання числа звернень до лікарів відділу охорони здоров’я академії і серед персоналу прикордонного вишу, зокрема курсантів. У більшості це сезонні хвороби, спостерігається також тенденція збільшення захворювань на Covid-19. Слід зазначити, що завдяки проведеним заходам щодо повної вакцинації персоналу академії, перебіг хвороби у співробітників проходить в легкій формі. Аби забезпечити ізоляцію хворих та належні умови для лікування в академії облаштовано додаткові приміщення, також проводяться необхідні заходи щодо профілактики захворюваності та унеможливлення поширення інфекції. У відділі охорони здоров’я Національної академії проводиться лікування хворих на Covіd-19 з легкою формою, у разі виникнення можливих ускладнень визначено шляхи переміщення хворих до Хмельницької інфекційної лікарні та Центрального клінічного госпіталю Держприкордонслужби. Мінімізовано також проведення заходів із залученням співробітників різних структурних підрозділів академії, внесені необхідні корективи в освітній процес, у тому числі застосовується практика проведення окремих дистанційних занять. Відповідно до епідемічної ситуації активно використовуються всі профілактичні дії: носіння засобів індивідуального захисту, дезінфекцію приміщень, температурний скринінг, ізолювання тих, хто контактували з хворими, забір біологічних матеріалів відповідно до показів для подальших аналізів, а також постійна роз’яснювальна робота з персоналом.

Після очікуваного спаду захворюваності в регіоні та враховуючи доведену ефективність вакцинування, в академії плануються заходи щодо проведення добровільних бустерних щеплень, відповідно до показів та рекомендацій лікарів.