Провели Міжнародну науково-практичну конференцію

В Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сектор безпеки та оборони України на захисті національних інтересів: актуальні проблеми та завдання в умовах воєнного стану».
Співорганізаторами заходу виступили: Національний університет оборони України, Національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Донецький державний університет внутрішніх справ, Державний науково-дослідний інститут МВС України, Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Національна академія Національної гвардії України, Національна академія Служби безпеки України, Національна академія внутрішніх справ, Військова академія ( м. Одеса), Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
До роботи конференції долучились представники Верховної Ради України та Уряду, керівники закладів вищої освіти системи МВС та Міністерства оборони України, наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти та наукових установ, аспіранти, ад’юнкти, докторанти та здобувачі наукових ступенів, а також працівники судових та правоохоронних органів. Також у роботі конференції взяли участь представники НАТО, Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, Міністерства міжнародних справ та Збройних сил Канади, Президіуму поліції Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки, Норвезького агенства з питань радіаційної та ядерної безпеки, Республіки Польща, Словацької Республіки та Литви.
Метою заходу стало обговорення актуальних проблем забезпечення діяльності сил безпеки і оборони України в умовах воєнного стану.
Захід розпочався із виступу Голови Державної прикордонної служби України генерал-майора Сергія Дейнека. З вітальними словами до учасників конференції звернулась Державна секретарка Міністерства внутрішніх справ України Інна Ящук, Директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, член колегії Державної прикордонної служби України Павло Сушко, представник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Здебський, Директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко, представники керівного складу закладів вищої освіти системи МВС та Міністерства оборони України.
Особливої уваги заслуговує виступ Офіцерки з комунікації з Амбасадоркою Канади у справах жінок, миру та безпеки, підполковника Збройних сил Канади Мелані Лейк. Пані Лейк офіцерка з досвідом бойових дій в Афганістані, досвідом навчання новобранців та командування операцією UNIFIER. У вільний час вона заснувала громадську організацію з надання допомоги Україні.
Для участі у конференції було надіслано понад 500 тез доповідей. На зв’язку із Національною академією в онлайн режимі перебували понад 150 учасників.
За результатами дискусій були опрацьовані пропозиції до Резолюції ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сектор безпеки та оборони України на захисті національних інтересів: актуальні проблеми та завдання в умовах воєнного стану».
Підсумком проведення заходу стане збірник тез доповідей учасників конференції, який буде розміщено на сайті Національної академії у розділі Наукова діяльність.