(ВІДЕО) Прикордонники-кінологи завершили спеціалізоване навчання в Цивільній гвардії Королівства Іспанії

   

Фахівці-кінологи Державної прикордонної служби України завершили кінологічний курс, що проходив на базі Кінологічного центру Цивільної гвардії Королівства Іспанія.

Шестеро прикордонників-кінологів, серед яких старший викладач кафедри кінології та начальник групи відділення відтворення та вирощування службових собак Національної академії, протягом п’яти  місяців переймали кінологічний досвід європейських колег з виявлення вибухівки, зброї та боєприпасів. Спеціалізований курс інструкторів кінологічних команд провели ОБСЄ та Цивільна гвардія Королівства Іспанія. Навчання за даним курсом є важливим кроком у розвитку кінологічного потенціалу Держприкордонслужби, адже в умовах російської військової агресії проти України ризики незаконного обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин значно загострилися та можуть загрожувати європейській безпеці, відтак протидія незаконному обігу потребує цілісного підходу та спільних дій.

По завершенню навчання прикордонники отримали сертифікати, що засвідчують їхню кваліфікацію як інструкторів кінологічних команд. Слід додати, що навчання українські кінологи пройшли разом з чотирилапими напарниками, яких отримали у Кінологічному центрі  Цивільної гвардії Королівства Іспанія і вже разом з ними днями повернуться в Україну.

Ініціатива курсу є частиною позабюджетного проєкту ОБСЄ «На підтримку зміцнення спроможностей української влади у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин у всіх його аспектах», що фінансується Європейським Союзом, урядами Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії та Словаччини, а також за підтримки Литви та Польщі.