Реальний досвід затримання правопорушників

Практична підготовка курсантів-першокурсників у підрозділах охорони державного кордону добігає завершення. Для більшості – це був перший виїзд на державний кордон, перший досвід несення служби в прикордонних нарядах. Деякі курсанти, окрім повсякденної служби, брали участь у реальних затриманнях порушників законодавства з прикордонних питань, зокрема і нелегальних мігрантів.

Так, на Великодні вихідні прикордонники Чернівецького загону затримали п’ятьох правопорушників – вихідців з Африки. Мігранти намагались незаконно дістатися України та, ймовірно, продовжити свій нелегальний шлях до Європи. Завадою протиправним намірам африканських «гостей» став прикордонний наряд відділу «Мамалига», в складі якого ніс службу курсант першого курсу навчання факультету безпеки державного кордону. В ході несення служби прикордонники помітили рух невідомих, як виявилось – без жодних документів. Надалі з’ясувалось що троє незнайомців є громадянами Еритреї, ще двоє – Ефіопії.

Нагадаємо, що курсанти Національної академії щороку виїжджають на державний кордон для проходження практичної підготовки, в ході якої беруть участь у службі прикордонних нарядів та організації служби змін, знайомляться з характеристикою та станом інженерного облаштування кордону, порядком використання у службі технічних засобів, відпрацьовують питання планування служби, підготовки службових документів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, проводять заняття з особовим складом.