Семінар щодо ролі чоловіків у сприянні гендерній рівності

Представники Національної академії Держприкордонслужби України взяли участь в онлайн семінарі на тему «Роль чоловіків у сприянні гендерної рівності у прикордонних та правоохоронних відомствах».

Захід організований експертами Департаменту з питань протидії транснаціональним загрозам та відділом з питань прикордонної безпеки та управління кордонами Секретаріату Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Участь у семінарі взяли близько ста представниць та представників прикордонних та митних відомств 16 країн – членів ОБСЕ та країн середземноморських партнерів.

Під час семінару міжнародний експерт з гендерної рівності Стефан Стеяерт (офіцер запасу, Міністерство оборони Бельгії) презентував результати наукового дослідження з теми: «Перешкоди щодо гендерної рівності – форми дискримінації і упередження (свідомі та несвідомі), а також наявні усвідомлення маскулінності». Експерт-дослідник підкреслив важливість усвідомлення чоловіками переваг від співпраці з жінками, як першого кроку у забезпеченні гендерної рівності в колективах. Загалом, під час онлайн-семінару учасники заходу мали можливість обмінятись думками, обговорити актуальні проблеми та перейняти певний досвід від спікерів та міжнародних експертів щодо питань гендерної рівності в цілому та ролі чоловіків у забезпеченні гендерної рівності в секторі безпеки зокрема.

«Гендерна рівність означає рівні права та можливості для чоловіків і жінок без будь-яких обмежень. Дане питання  стосується не тільки жінок, але й чоловіків, є надзвичайно широким, потребує глибинного вивчення та дослідження», – зазначив під час заходу начальник відділу з питань прикордонної безпеки та управління кордонами Департаменту протидії транснаціональним загрозам Секретаріату ОБСЕ Деніс Косгоров.

Обговорення проблематики участі чоловіків у забезпеченні гендерної рівності сплановано також під час IV Міжнародної науково-практичної конференції «Реалізація гендерної політики на сучасному етапі розвитку сектору безпеки і оборони України: стан, проблеми, перспективи», що відбудеться в Національній академії у квітні наступного року.