Співпраця з Київським політехнічним інститутом імені Ігоря Сікорського

В межах співпраці між Національною академією Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулося спільне засідання науковців обидвох закладів. Від Національної академії Державної прикордонної служби України участь у заході взяв заступник ректора (проректор) з навчальної та наукової роботи полковник Сергій Білявець та представники наукової спільноти прикордонного вишу. Від Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» взяла участь група науковців на чолі з проректором з наукової роботи Віталієм Пасічником.
Під час зустрічі обговорювалися перспективні напрямки наукових досліджень та інноваційної діяльності, що відповідають потребам Держприкордонслужби України в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Представники від Національної академії запропонували для обговорення низку проєктів. Зокрема, підполковник Вадим Нероба презентував проєкт «Методологія оптимізації розвідки місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів за допомогою безпілотних повітряних суден з використанням гіперспектральних зображень та штучного інтелекту».
Іван Катеринчук доповів результати наукових здобутків з таких проєктів: «Автоматизована система розпізнавання мін та вибухових пристроїв», «Метод псевдовипадкового перелаштування робочої частоти радіоканалу управління та телеметрії БПЛА», «Спосіб виявлення динамічних об’єктів на відеопослідовностях на основі методу VIBE», «Спеціальне математичне та програмно-алгоритмічне забезпечення автоматизації процесу дій прикордонних нарядів з пошуку ймовірних порушників державного кордону та організації пошукових дій».
Представники Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» поділилися прикладними науковими розробками у сфері безпеки та оборони.
За підсумками спільного засідання представників Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Національної академії було досягнуто домовленостей щодо співпраці науковців обидвох закладів у проєктах, що обговорювалися на засіданні.