Спілка ветеранів

Хмельницька організація ветеранів-прикордонників, як відокремлений підрозділ громадської організації «Всеукраїнська організація ветеранів – прикордонників » розпочала свою діяльність у березні 2002 року. Необхідність її утворення було продиктовано часом та бажанням ветеранів-прикордонників об’єднатись в організацію, яка б сприяла забезпеченню їх соціального і правового захисту та залученню її членів до громадського життя Національної академії та Державної прикордонної служби України в цілому.

На перших зборах організації ветеранів-прикордонників було обрано Раду, на яку поклали поточне управління її справами. Очолив її полковник Єрошин Борис Федорович

В далекому 2002 році ветеранська організація нараховувала 38 чоловік, серед них 6 чоловік були учасниками Другої світової війни та 10 чоловік були учасниками бойових дій на території інших держав, а один ветеран приймав участь у подіях на острові Даманський.

Сьогодні вона нараховує понад 200 осіб, серед яких, нажаль, залишилось лише двоє учасників Другої світової війни. До складу організації входять 31 учасник бойових дій на території інших держав, 9 захисників територіальної цілісності нашої Батьківщини та 5 чоловік ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи.

Підполковник у відставці М. Шевчук ознайомлює курсантів Академії з експозицію музею « Героїчні сторінки ДПСУ»

За особистий внесок в забезпечення охорони державного кордону та підготовку офіцерів – прикордонників низка ветеранів організації відзначені державними нагородами України, це генерали Валерій Балашов, Ігор Томків, полковники Олександр Діденко, Борис Єрошин, Володимир Махобей, Ігор Морозов, Іван Катеринчук, Юрій Новіков, Валерій Ракочий, Альберт Желдак, Валентина Гапонова, Анатолій Мисик, Анатолій Галімов, Євгеній Потапчук, старші прапорщики Сергій Шорохов, Віталій Омельченко та інші.До організація ветеранів входять представники військових династії Ісаєвих Сопіних, Букатевичів, Бабенко, Томківих та багато тих, чиї діти продовжили славну справу батьків, утворюючи нові прикордонні династії.Навіть перебуваючи на заслуженому відпочинку, ветерани продовжують бути активними членами військової спільноти. Багато з них знайшли свій новий шлях самореалізації. Так, полковник Микола Флінта пише тексти пісень, є активним волонтером, полковник Віктор Дергачов складає вірші, прикордонна сім’я Надія і Дмитро Пасічники є учасниками багатьох заходів, які проводяться керівництвом Ради, та також пишуть вірші, у яких оспівують героїчну службу захисників кордону. Вийшла збірка їх творів під назвою «Росинки на долоні».

Ветерани намагаються бути прикладом для військової молоді. Зокрема, підполковник Сергій Кравченко та генерал – майор Ігор Томків приймають активну участь у різних спортивних змаганнях ДПСУ, де вони неодноразово ставали чемпіонами та призерами.

Полковник запасу Олег Башнянін на польовому занятті зі школярами міста Хмельницького

Головною своєю справою ветерани вважають патріотичне виховання майбутніх офіцерів-прикордонників. Вони проводять тематичні зустрічі та приймають участь у спільних заходах з курсантами. Активними учасниками цього процесу є полковники Іван Статуєв, Микола Шевчук, Юрій Лазоренко, Віктор Павлюк, Микола Штаченко, Євген Орлов, Олександр Сапун, Віталій Жук, Володимир Середа, Олег Башнянін, Сергій Ковальчук, Володимир Кулик, Олексій Торопов, Анатолій Таранець та багато інших. Завдяки такій роботі склалися теплі відносини між курсантськими колективами та членами організації. Курсанти вітають ювілярів, запрошують на урочистості та підтримують їх у складну годину.

Зустріч ветеранів з Ректоратом Національної академії

Завдяки цьому традиційним стало проведення низки заходів, таких як зустріч ветеранів з ректоратом, залучення останніх до прийняття присяги, випуску курсантів, вшанування членів організації з нагоди державних свят та ювілеїв та інше.

Сьогодні у організації багато справ. Серед них перевага надається: соціальному захисту ветеранів, постійному удосконаленню системи обліку членів організації та залучення до її складу нових ветеранів, роботі з воєнно-патріотичного виховання молоді, поглибленню взаємодії з керівництвом Національної академії та місцевими органами самоврядування щодо забезпечення соціальних потреб членів Хмельницької організації ветеранів – прикордонників.

Зустріч ветеранів з Ректоратом Національної академії

 

 

 

З травня 2015 року загальні збори ветеранів обрали новий склад Ради первинної організації.

Очолити її довірили полковнику запасу Баратюку Василю Івановичу.