«Стримування, оборона та ґендерна перспектива»

Представники Національної академії взяли участь в онлайн вебінарі Офісу гендерної рівності Міжнародного військового штабу НАТО в Брюсселі «Стримування, оборона та гендерна перспектива». Головними доповідачами на вебінарі були представники Збройних сил Данії та представниця інституту міжнародних відносин Чехії Міла Осуліван.  Міла Осуліван представила результати свого наукового дослідження, у якому звертає увагу на нові проблеми з якими стикаються жінки в Україні через збройну агресію росії проти України ще з 2014 року. Своєю чергою представники ВМС Данії ознайомили з новою державною ініціативою, яка передбачає обов’язкову військову строкову службу для жінок та чоловіків в збройних силах Данії починаючи з 2026 року: строки проходження служби жінками, питання забезпечення та умов.
Оскільки Державна прикордонна служба України реформується  за стандартами ЄС та НАТО,  увагу під час обговорення також було сфокусовано на розробці жіночого зразка форми одягу, зокрема висвітлено питання екіпірування і забезпечення засобами гігієни, наведено порівняльну характеристику даних аспектів з іншими країнами-учасницями вебінару щодо задоволення потреб військовослужбовців-жінок.
Участь представників і представниць Національної академії  сприяла опануванню досвідом країн НАТО щодо гендерної політики для подальшого інтегрування гендерних підходів в освітній процес прикордонного вишу.