Урочисто відкрили вулицю Героїв-прикордонників

Сьогодні, 22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, в місті Хмельницькому відбулось урочисте відкриття вулиці та провулку Героїв-прикордонників, яка раніше мала ім’я російського поета Некрасова. 

На заході були присутні керівництво та персонал Національної академії Державної прикордонної служби України, міський голова, представники місцевого самоврядування та жителі Хмельницького, зокрема й мешканці вулиці. «Щоденно наші воїни-прикордонники творять подвиг – захищають рідну країну, віддають своє життя заради того, щоб ми жили під мирним небом, продовжували навчання, будували нашу державу. Понад тисячу прикордонників були нагороджені державними нагородами за мужність та героїзм. З початку російської агресії звання Героя України було присвоєно шістьом випускникам Національної академії, на превеликий жаль, посмертно», – зазначив ректор Національної академії генерал-майор Олександр Луцький. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Ректор також подякував очільнику міста та депутатам міської ради за підтримку та ініціативу щодо вшанування подвигів прикордонників.

Міський голова Олександр Симчишин у своєму виступі відмітив важливість топоніміки: «Назва вулиці – це маркер твоєї ідентичності. Коли ти йдеш вулицею зі своєю дитиною і вона бачить табличку та питає тебе: «А чого ця вулиця так називається, Героїв-прикордонників?», ти можеш їй розказати, що ти живеш в Україні, ти народився в Україні, ти засинаєш та прокидаєшся вранці, тому що хтось за це віддав своє життя. Герої-прикордонники навіки в нашій пам’яті!».

Зазначимо, що з початку російської агресії, з 2014 року, звання Героя України, посмертно, було присвоєно шістьом випускникам Національної академії Державної прикордонної служби України – генерал-майору Ігорю Момоту, полковнику Євгену Пікусу, полковнику Дмитру Каплунову, майору Андрію Жуку, підполковнику Ігорю Дашку та полковнику Віталію Кучерявому, які віддали власні життя, захищаючи Батьківщину від російських окупантів.