Урочистий 29-й випуск офіцерів-прикордонників

Сьогодні, на Майдані Незалежності міста Хмельницького відбулись урочисті заходи з нагоди літнього випуску Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Востаннє головна площа міста зустрічала випуск прикордонної Альма-матер у 2013 році.

Привітати випускників та вручити дипломи прибули Голова Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Дейнеко, начальники регіональних управлінь відомства, Народні депутати України, очільники міської та обласної влади, керівники силових відомств Хмельниччини, командири військових частин та представники духовенства.  

Голова Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Дейнеко привітав випускників та зазначив, що разом із лейтенантським зірками й новим одностроєм на плечі вчорашніх курсантів лягає і велика відповідальність. «Відтепер ви непросто хлопці та дівчата. Ви – обличчя держави. Від вас залежить її безпека та спокій. Часто вам доведеться швидко приймати нелегкі рішення. Але пам’ятайте: за вами – країна, а ви – її перша лінія оборони. Так, це відповідально. Та якщо вже обрали цей шлях, то пройдіть його з честю!», – наголосив у своєму виступі Сергій Дейнеко.

Для прикордонного вишу це вже 29-й випуск, на якому ще вчорашні курсанти отримують своє перше офіцерське звання та погони лейтенанта. Загалом, довгоочікувані дипломи про закінчення Національної академії сьогодні отримали 319 лейтенантів, 86 офіцерів факультету підготовки керівних кадрів та 43 студенти. За результатом складання державних екзаменів та захисту кваліфікаційних випускних робіт 40 випускників вишу отримали дипломи з відзнакою, прізвища двох офіцерів, за бездоганні результати навчання, будуть занесені на дошку пошани Національної академії. Лейтенантські зірки на погони отримали зокрема 5 учасників російсько-української війни, 9 лейтенантів продовжують прикордонну династію своїх батьків, 5 офіцерів вже мають чималі здобутки у спорті та чемпіонські титули, в офіцерському строю також 5 подружніх пар прикордонників.

Після вручення дипломів, за сталою традицією, відбулась спільна молитва за прикордонників України та освячення випускників, які звершив Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Православної церкви України преосвященніший Павло. Також, хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіальної стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників антитерористичної операції прикордонники вшанували загиблих побратимів.

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та вагомий внесок у справу підготовки офіцерських кадрів понад 30 військовослужбовців та працівників Національної академії отримали державні, відомчі нагороди та відзнаки, а також грамоти та цінні подарунки від очільників  обласної адміністрації, міської та обласної рад. Чотирьом випускникам факультету підготовки керівних кадрів Голова Держприкордонслужби вручив погони підполковника з нагоди отримання чергового офіцерського звання.

Також, після церемонії прощання випускників з Бойовим Прапором академії відбувся показовий виступ курсантів 2-го курсу – майбутніх учасників параду військ на честь 30-ї річниці Незалежності України. Виступ «плац-параду» супроводжував зведений оркестр Національної академії та Луцького прикордонного загону. А завершився випуск проходженням урочистим маршем всього персоналу академії.

Офіцери-випускники вже отримали призначення до місць проходження служби на державному кордоні України у підрозділах та управліннях прикордонних загонів, Окремому контрольно-пропускному пункті «Київ», підрозділах для виконання спеціальних завдань, загонах морської охорони та авіаційних ескадрильях, навчальних закладах прикордонного відомства. Дев’ять випускників факультету підготовки керівних кадрів за власним клопотанням були призначені на посади у підрозділах, що виконують завдання в районі проведення Операції Об’єднаних сил.

Перший випуск, тоді ще Інституту Прикордонних Військ України, відбувся у 1993 році. Всього за свою 28-річну історію Національна академія підготовила та направила в органи охорони державного кордону понад 11 тисяч висококваліфікованих офіцерів-прикордонників. 400 військовослужбовців академії брали активну участь в Антитерористичній операції та Операції Об’єднаних сил на сході України, 16 випускників академії віддали власне життя, захищаючи Україну, 4 із загиблих випускників удостоєні почесного звання Героя України (посмертно). На теперішній час Національна академія Держприкордонслужби України здійснює підготовку військових фахівців за спеціальностями: «Безпека державного кордону», «Правоохоронна діяльність», «Право», «Філологія», «Психологія», «Телекомунікації та радіотехніка», «Автомобільний транспорт», а також підготовку цивільної молоді за спеціальностями «Філологія» та «Право».