«В козацькім тілі козацький дух»

Курсанти факультету правоохоронної діяльності Національної академії Державної прикордонної служби України привітали персонал Національної академії з Новим 2024 роком за козацькими традиціями.
Новий рік козаки свого часу святкували гучно. У цей день козаки прокидалися вдосвіта, йшли до річки, вмивалися крижаною водою, одягали найкращий одяг і поспішали до січової церкви. Служба церковна в цей день проходила особливо урочисто. Під час читання Євангелія козаки до половини витягували шаблі, доказуючи цим, що словом і ділом готові боротися за православну віру. Свято супроводжувалося тривалими застіллями з піснями та музиками. Навіть гопак народився саме на Запорізькій Січі, як і деякі інші танці. Гопака вибивали так, що курява підіймалася вище куренів. Грали сопілки, цимбали. Деякі козаки, закликавши до свого гурту кобзарів, слухали пісні та думи, або ж самі грали на кобзах і співали.
Курсанти-прикордонники представили театралізоване дійство з танцями та співами, за мотивами козацьких гулянь.
Бажаємо усім українцям, щоб цей рік приніс на нашу землю мир. Найскоршої перемоги нам у боротьбі з окупантом, та щасливого майбутнього для нашої Неньки
Слава Україні! Героям слава!