В Національній академії провели Міжнародну науково-практичну конференцію

Напередодні 30-річного ювілею вищого військового навчального закладу в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Сектор безпеки та оборони України на захисті національних інтересів: актуальні проблеми та завдання в умовах воєнного стану».

Співорганізаторами заходу виступили: Національний університет оборони України імені Івана Черняховського (м. Київ); Національний університет «Острозька академія» (м. Острог); Харківський національний університет внутрішніх справ (м. Харків); Національна академія Національної гвардії України (м. Харків); Національна академія Служби безпеки України (м. Київ); Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів); Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (м. Дніпро) та Військова академія (м. Одеса).

Метою заходу стало обговорення проблемних питань забезпечення міжнародної (регіональної, транскордонної) безпеки, національної безпеки за окремими сферами та обороноздатності України в умовах протидії збройній агресії російської федерації. До роботи конференції долучились керівники закладів вищої освіти системи МВС, наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти та наукових установ, аспіранти, ад’юнкти, докторанти та здобувачі наукових ступенів, а також працівники судових та правоохоронних органів. Також у роботі конференції взяли участь представники таких міжнародних організацій: НАТО, ОБСЄ, Європейської Агенції прикордонної та берегової охорони (FRONTEX), Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки, Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, представники посольства США в Україні, прикордонних відомств Німеччини, Польщі та Румунії.

Захід розпочався із виступів Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета та Першого заступника Голови Державної прикордонної служби України генерал-майора Володимира Нікіфоренка. З вітальним словом до учасників звернулась також директорка Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України Інна Ящук.

Ректор Національної академії Держприкордонслужби України генерал-майор Олександр Луцький подякував спікерам за привітання з прийдешнім ювілеєм прикордонного вишу та плідну співпрацю. «Кожен на своєму місці вболіває серцем за Україну, докладає зусиль для майбутньої перемоги над російським загарбником. Не є виключенням і наукове товариство. Обговорення на конференції означеної проблематики відбувається в потужному науковому середовищі, яке представлено провідними вченими, представниками відомих наукових шкіл, установ, організацій. І це не випадково, оскільки в сучасних умовах неможливо забезпечити високий рівень національної безпеки без належної науково-інноваційної підтримки, міцного дослідницького фундаменту», – зазначив Олександр Луцький.

Для участі у конференції було надіслано понад 600 тез доповідей. На зв’язку із Національною академією в онлайн режимі перебували понад 130 учасників.

За результатами дискусій були опрацьовані рекомендації суб’єктам міжнародної безпеки, сектору безпеки та оборони України щодо механізмів об’єднання зусиль у формуванні безпекового середовища в сучасних умовах. Підсумком проведення заходу стане збірник тез доповідей учасників конференції, який буде розміщено на сайті Національної академії у розділі Наукова діяльність.