Вдосконалили рівень володіння словацькою мовою

Представники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відвідали Словацьку Республіку, де взяли  участь у стажуванні з вивчення словацької мови в Середній професійній школі Поліцейського корпусу у місті Кошице.

Гості зустрілися з директоркою Школи полковником Луцією Варговою та викладачами, які привітали українських колег, розповіли про діяльність закладу та провели ознайомчу екскурсію.

Протягом чотирьох днів курсанти третього та четвертого курсів факультету забезпечення оперативно-службової діяльності відвідували теоретичні та практичні заняття з метою поглиблення знань зі словацької мови, зокрема термінології у сфері прикордонного контролю та прикордонної служби.  Курсантів ознайомили з особливостями перебування громадян третіх країн на території Словаччини, з особливостями перевірки документів, що посвідчують особу при перетині державного кордону, з порядком перевірки поліцією правил перебування та пересування на території Словаччини іноземцями та з іншими актуальними для прикордонників питаннями. Під час відвідування окружного управління поліції «Високі Татри» та аеропорту у місті Попрад (для шенгенського сполучення), гостей з Національної академії ознайомили зі службовою діяльністю підрозділу, технологію здійснення прикордонного контролю в пункті пропуску, зокрема зі специфікою проведення контролю першої та другої лінії, а також продемонстрували порядок дій при виявленні підозрілих предметів.

Для делегації також організували цікаву культурну програму: огляд історичної частини міста Кошице та Собору св. Алжбети, екскурсію до міст Левоча та Бардєйов, культурних памʼяток ЮНЕСКО.

Дякуємо словацькій стороні за гостинність та можливість покращити рівень володіння словацькою мовою, адже міжнародний обмін досвідом дозволяє вдосконалити компетенції та практичні навички майбутніх офіцерів-прикордонників.