(ВІДЕО) Комплексне практичне випробування першокурсників

Вміло та рішуче подолати зону хімічного зараження, швидко пробігти за визначеним маршрутом по пересічній місцевості, зорієнтуватися без карти та дістатись пункту призначення за компасом – ці та інші випробування пройшли сьогодні курсанти Національної академії Держприкордонслужби України які цьогоріч вступили до вишу.

Початкова військово-прикордонна підготовка курсантів набору 2021 року Національної академії Держприкордонслужби України добігає кінця. На завершення курсу, на польовому центрі забезпечення навчального процесу академії з курсантами всіх спеціальностей пройшло комплексне практичне заняття за тематикою освоєного матеріалу з практичним виконанням нормативів та спеціальних завдань. Спочатку навчальні групи курсантів почергово працювали над завданнями щодо виконання нормативів по одяганню загальновійськового захисного комплекту та подолання  зони хімічного зараження в умовах задимлення на час. Далі на першокурсників чекав невеликий марш-кидок у два кілометри у складі підрозділу та рух за азимутами з виконанням нормативу з військової топографії. На завершення першого етапу заняття курсанти змагались у найшвидшому виконання нормативів з неповного розбирання та збирання автомата. Нормативи виконувались у формі змагань між секціями на кращий часовий показник. В ході останнього етапу курсанти здійснили марш у складі навчального курсу в пішому порядку до розташування академії.

Додамо також, що за тиждень, 04 вересня на першокурсників чекає важлива подія – прийняття Військової присяги на вірність українському народові, церемонія відбудеться на Майдані Незалежності міста Хмельницького. В цей день також курсанти отримають зелені берети, символ честі та доблесті охоронців кордону.