(ВІДЕО) З Днем Української Державності!

Вже понад тисячу років ми, українці, стоїмо на захисті нашої землі, нашої незалежності та власної державності, від часів древнього Києва до наших днів. Розвиток української державності триває не одне століття – саме історія цього генезису дозволяє зрозуміти багатогранність і складність народної самобутності українців. Київська Русь – колиска української державності, саме заснування Києва сприяло формуванню культури, права, торгівлі та релігійного життя тодішніх українських земель. Володимир Великий запровадив християнство, що сприяло подальшому зміцненню державності, поширенню писемності, створенню визначних пам’яток літератури. Ярослав Мудрий посилив єдність українських земель та зміцнив роль Києва на міжнародній арені, а «Руська Правда» стала чи не найпершим збірником законів на основі тодішнього звичаєвого права. Король Данило Галицький був одним із найяскравіших історичних діячів Середньовіччя – першим в історії українського народу легітимним і визнаним в Європі королем. Важливу роль у визвольних змаганнях та формуванні державності відіграла козацька доба. Козацькі війська боронили українські землі, освоювали південні степи, підтримували українську культуру та православну церкву, а Конституція Пилипа Орлика була визнана однією з перших у світі писаних конституцій. Ми маємо свою історію, свої державні символи, своїх героїв та своїх геніїв! Тарас Шевченко власним творчим доробком розвивав національну ідею та мову українського народу. Ще тоді Великий Тарас не лише попереджував про агресію споконвічного ворога України. Він вказав, як треба діяти, щоб вистояти, щоб зберегти націю, зберегти державу – «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає!» Сьогодні ми згадуємо і тих, хто стояв у витоків створення Української Народної Республіки, адже це перша спроба створення незалежної української держави, що відкрила шлях до відродження нашої державності. У бою під Крутами у січні 1918 року 520 відважних українських вояків та студентів на декілька днів затримали більшовиків, що дозволило урядові УНР, вперше з часів скасування Гетьманщини, добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті. Акт Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року об’єднав Захід та Схід України у єдину державу та став символом її соборності. У часи Другої світової війни українці показали всьому світові свою мужність, стійкість та відвагу, гідно даючи відсіч ворогу на всіх фронтах. Українській Повстанській Армії доводилось протистояти одночасно радянському та нацистському режимам, а її ключові діячі відіграли значну роль у створенні передумов для утвердження української державності в майбутньому. Завдяки самовідданій боротьбі дисидентів у громадській свідомості українців надалі стверджувалася думка, що український народ є не просто придатком до “великого брата”, що можливе створення незалежної держави. З ухваленням Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року розпочався відлік нового етапу розвитку сучасної демократичної держави та фактично відновлення державної незалежності України, що увінчало тривалий шлях нашого народу до самостійності. Прийняття Верховною Радою України 28 червня 1996 року Конституції України – фундаменту правової системи України та її законодавства, стало визначальним чинником забезпечення державного суверенітету, консолідації українського суспільства, формування і розвитку інститутів державної влади та становлення громадянського суспільства в Україні. Помаранчева революція 2004 року, викликана масштабними фальсифікаціями на президентських виборах, спонукала радикальне розходження України та Росії, а також змінила погляд НАТО на Україну та змінили відносини між Україною та Північноатлантичним альянсом. Черговим етапом утвердження України, як незалежної держави, стала Революція Гідності. Ці протести стали найбільш голосною та чітко сформульованою заявою українців про свої цінності – гідність, свободу, незалежність та демократію. Початок російсько-української війни став переломом у багатовіковій історії боротьби за нашу державну й національну незалежність, а широкомасштабна агресія – повним і остаточним розривом України з радянською тоталітарною та імперською спадщиною. Сьогодні нам доводиться знову, день за днем виборювати свою країну, звільняти її території від окупаційних військ, зупиняти ворога. Україна і її народ б’ються за збереження своєї культури, мови та територіальної цілісності. Переможемо і збережемо нашу Державність!