Візит представників Міжнародного комітету Червоного Хреста

До Національної академії Державної прикордонної служби України завітала делегація Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Експерти з питань взаємодії з правоохоронними органами Міжнародного комітету Червоного Хреста та управління адміністративної юрисдикції Адміністрації Державної прикордонної служби України провели тренінг з питань міжнародного гуманітарного права та захисту прав людини для курсантів та викладачів Національної академії. До заходу залучались курсанти факультету правоохоронної діяльності, які взяли участь в різнопланових заняттях, ознайомились з особливостями діяльності організації, її офіційною символікою і мандатом, принципами застосування сили у парадигмі правоохоронної діяльності та з тематикою міжнародного гуманітарного права. Також учасники тренінгу розглянули питання захисту цивільного населення та сімейних зв’язків під час міжнародного збройного конфлікту, зокрема, правових підстав застосування заходів примусу, а також основні принципи міжнародного гуманітарного права та комплексу заходів безпеки під час поводження з вибухонебезпечними пристроями.
Після занять відбулось офіційне відкриття спеціалізованої навчальної аудиторії з міжнародного гуманітарного права на кафедрі адміністративної діяльності факультету правоохоронної діяльності. Облаштування цього приміщення стало результатом реалізації спільного проєкту за підтримки Міжнародного комітету Червоного Хреста. Крім представників Міжнародного комітету, на заході були присутні представники української організації комітету Червоного Хреста, начальник управління адміністративної юрисдикції Департаменту охорони державного кордону АДПСУ полковник Юрій Курилюк, фахівці підрозділів органів охорони державного кордону, науково-педагогічний склад кафедри адміністративної діяльності.
Ректор Національної Академії Держприкордонслужби України генерал-майор Олександр Луцький подякував усім делегатам Міжнародного комітету Червоного Хреста та особисто регіональному делегату по роботі з правоохоронними органами та органами безпеки Халіту Буланіклі за продуктивну взаємодію та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в рамках інших проєктів, адже Державна прикордонна служба відкрита до діалогу та взаємодії з експертною спільнотою.
Міжнародний комітет Червоного Хреста – це приватна гуманітарна установа, яка була заснована Анрі Дюнаном в 1863 році в місті Женева, Швейцарія. Міжнародна спільнота надала комітету унікальні повноваження, які базуються на міжнародному гуманітарному праві Женевських конвенцій, для захисту жертв міжнародних і внутрішніх збройних конфліктів. Організація є частиною Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця разом з Міжнародною Федерацією і 186 національними товариствами. Також Комітет являється єдиною установою на яку покладено завдання стежити за дотриманням міжнародного гуманітарного права. Юридичний мандат Комітету зумовлений чотирма Женевськими конвенціями 1949 року, додатковими протоколами, а також власними статутами.