Взяли участь в онлайн вебінарі НАТО

Персонал Національної академії Державної прикордонної служби України взяв участь в онлайн вебінарі «Гендерні перспективи та Крайня Північ» від Офісу гендерної радниці Міжнародного військового штабу НАТО в Брюсселі. Захід проводився у рамках серії вебінарів, присвячених регіональному виміру. Під час вебінару були розглянуті аспекти гендерних перспектив у контексті регіону Крайньої Півночі.
Спікерами на заході стали доктор Ганхілд Хугенсен Гйорв (Gunhild Hoogensen Gjørv) з Університету Тромсе – Арктичного університету Норвегії, яка досліджує питання безпеки та геополітики з урахуванням гендерного аспекту, а також доктор Луїза Олссон (Louise Olsson) з Інституту дослідження проблем миру (м.Осло, Норвегія), яка звернула особливу увагу на особливості гендерної динаміки під час військових конфліктів, захист прав населення та співпрацю сектору безпеки та оборони з громадянським суспільством.
Організатори вебінару звернули увагу, що НАТО продовжує підтримувати безпеку, стабільність і співпрацю на Крайній Півночі, вважаючи цей регіон дуже важливим з погляду колективної оборони та відповіді на нові виклики в Арктиці. Низка ключових викликів безпеці, насамперед зміна клімату, впливають на регіон і мають непропорційний вплив на населення, зокрема жінок і дітей. В Альянсі переконані, що розуміння наслідків, а також різниці ролей жінок, чоловіків та дітей в арктичних громадах має вирішальне значення для побудови регіональної безпеки.
Під час вебінару його учасники та регіональні експерти мали можливість обмінятися думками щодо актуальних проблем Крайньої Півночі з погляду гендерного виміру.
Захід сприяв формуванню професійної гендерної компетенції персоналу Національної академії задля подальшого інтегрування гендерних підходів в освітній процес прикордонного вишу, з урахуванням стандартів НАТО.