(ВІДЕО) Запали свічку!

   

Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв трьох голодоморів, які забрали життя величезної кількості українців у першій половині ХХ століття: в 1921 – 1923 роках, 1932–1933 та у повоєнні 1946–1947 роки.

Цьогоріч роковини Голодомору відбуваються під час повномасштабної війни росії проти України. Тричі Україна пройшла через жахи голодоморів, і ось знову росія намагається зробити те, що й тоді – знищити українську ідентичність і націю. Архівні документи та моторошні історії тих, хто пережив голод знову й знову нагадують нам про той біль, через який довелося пройти мільйонам українців. А трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, наскільки важлива жива пам’ять про ці криваво чорні сторінки української історії.

Персонал та керівництво Національної академії Державної прикордонної служби долучились до меморіальних заходів до Дня пам’яті жертв Голодоморів, які відбулися у Хмельницькому. Керівництво області та міста, представники духовенства та небайдужа громадськість пройшли жалобною ходою вулицями міста Хмельницький, від майдану Незалежності до пам’ятника «Ангел скорботи». Там учасники заходу разом із представниками духовенства помолилися за душі померлих. А о 16.00 долучилися до Всеукраїнської хвилини мовчання в пам’ять про всіх жертв Голодоморів. А також Національна академія долучилась до традиційної акції «Запали свічку». Персонал та курсанти засвітили вогники як символ скорботи за загиблими, віри в перемогу України та готовності докласти зусиль, щоб геноциди більше не повторювалися.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Перемагаємо.