(ВІДЕО) Завершився науково-просвітницький форум «Кордон мужності та героїзму»

В рамках відзначення цьогорічного Дня захисників та захисниць України, науковці Національної академії Держприкордонслужби України ініціювали проведення науково-просвітницького форуму «Кордон мужності та героїзму». Впродовж форуму представники Національної академії провели низку заходів в декількох містах України. Метою ініціативи було вшанування Героїв-прикордонників, формування історичної пам’яті українського народу про героїзм прикордонників у збройному протистоянні з російським агресором, патріотичне виховання молоді на прикладах Захисників та Захисниць України.
Делегація прикордонного вишу відвідала Одесу, Харків та Львів, де під час зустрічей зі студентською та курсантською молоддю, презентували книжну серію «Шлях до перемоги» (до серії входять дві книги – це історії героїв та світлини війни – сторінки стійкості та звитяги прикордонників) та часопис «Наука під час війни». У заходах також брали участь прикордонники органів та підрозділів Державної прикордонної служби України, представники Національної гвардії України, Національної поліції України, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, бібліотек, науковці та освітяни. Оскільки зустрічі направлені на патріотичне виховання молоді, серед запрошених були також учні міських шкіл та ліцеїв. Учасники форуму мали змогу почути виступи Героїв-прикордонників, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф на територію України боронили державний кордон від ворога.
Зокрема, в Одесі свої історії розповідали командир дивізіону Морської охорони капітан ІІ рангу Дмитро Глушак, який разом з побратимами захищав Маріуполь, тримав оборону на «Азовсталі» та пережив майже рік російського полону, а також військовослужбовець Херсонського прикордонного загону з позивним «Санта», який надавав допомогу постраждалим внаслідок підриву Каховської ГЕС, а саме за допомогою дрону скидав питну воду людям, що знаходилися на даху затопленого будинку.
Учасники форуму в Харкові мали змогу поспілкуватися із начальником штабу прикордонної комендатури швидкого реагування Харківського прикордонного загону майором Юрієм Ковбаном, який брав активну участь у звільненні населених пунктів Харківської області та військовослужбовцем Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгена Пікуса штаб-сержантом Дмитром Кушніром. Під час важких боїв за місто Бахмут, прикордонник разом з групою з п’яти осіб та водієм здійснили штурм місця дислокації «вагнерівців». В ході того штурму було ліквідовано та взято у полон майже 90 загарбників. Цьогоріч, 23 лютого Дмитро отримав Зірку Героя з рук Президента України, на Софіївський площі в Києві.
На Львівщині в рамках форуму було проведено зустрічі з оборонцем гарнізону Маріуполь, кавалером ордена Данила Галицького полковником Станіславом Керодом, начальником сектору охорони здоров’я Західного регіонального управління старшим лейтенантом медичної служби Еліною Мединіною, яка з перших днів повномасштабного вторгнення рятувала життя військовим на «Азовсталі», а потім, потрапивши у полон, в Оленівці, продовжувала допомагати побратимам. У Великих Мостах з аудиторією Форуму Незламності поспілкувався майстер-сержант Олексій Єршов, який отримав важке поранення під час оборони Маріуполя. В ході евакуації поранених, один з чотирьох гелікоптерів Сил оборони був знищений ворогом, другий — пошкоджений, але на одному двигуні екіпаж зміг дістатися до підконтрольної території. Про свої Кордони Незламності розповіли також викладач Кінологічного навчального центру, молодший лейтенант Степан Швець, який у 2022 році воював з ворогом на Лиманському напрямку та прикордонник Луганського прикордонного загону, штаб- сержант Павло Жариков, який на момент повномасштабного вторгнення проходив службу на відділі прикордонної служби «Щастя».
Усі заходи супроводжувалися імпровізованими концертними виступами, а історії мужніх прикордонників викликали у запрошених гостей щирі емоції. Також представники Національної академії дарували примірники репрезентованих видань військовослужбовцям та іншим учасникам форуму. У майбутньому науковці академії планують ініціювати щорічне проведення науково-просвітницького Форуму «Кордон мужності та героїзму» напередодні Дня Захисників та Захисниць України та надання йому статусу Всеукраїнського.