«Жінки. Мир. Безпека»

Представниці Національної академії взяли участь у тренінгу «Локалізація і моніторинг місцевих планів дій на виконання Національного плану дій 1325 «Жінки. Мир. Безпека», організованому за проектом «Рівність заради безпеки» Українським Жіночим Фондом, Центром сприяння рівності (Center for Equality Advancement – CEA), Посольством США в Україні (Київ).
Учасниці тренінгу — представниці органів державної влади, громадських організацій, освітніх закладів та правоохоронних органів Подільського регіону.
В першу чергу, тренінг був спрямований на посилення спроможності діяльності регіональної коаліції 1325 та окремих громадських організацій у Хмельницькій області та зміцнення потенціалу її учасників, а також на сприяння розробці місцевого плану дій 1325 на основі регіонального контексту, потреб цільових груп та аналізу попереднього проекту.
Учасниці тренінгу отримали знання з порядку денного «Жінки. Мир. Безпека», як потужного механізму для досягнення соціальної справедливості в суспільстві через інструменти участі, стійкості до безпекових викликів, постконфліктного відновлення, протидії гендерно-зумовленному насильству та посилення інституційної спроможності на центральному та місцевому рівнях.
Під час заходу також було обговорено практичні інструменти для розробки місцевих планів дій, їх відповідності особливостям Подільського регіону та потребам цільових груп і моніторингу оцінки виконання.
Особливу увагу було приділено розробці пропозицій до місцевого плану дій з урахуванням проблем та потреб внутрішньо переміщених осіб, осіб, постраждалих від насильства, пов’язаного з конфліктом, ветеранів, учасників бойових дій, персоналу сектору безпеки та оборони тощо.
Наприкінці заходу всі учасниці тренінгу отримали сертифікати.