Зустріч ветеранів з першокурсниками

Курсанти та курсантки першого курсу навчання Національної академії Держприкордонслужби України зустрілись з представниками Хмельницької організації ветеранів-прикордонників генерал-майором запасу Ігорем Томківим та полковником у відставці Олександром Сапуном.

Зустріч було побудовано у форматі активного діалогу між офіцерами старшого покоління та молодими охоронцями кордону, основною темою розмови стало мистецтво поєднання професійної діяльності офіцерів, керівників прикордонних підрозділів, із сімейним життям. В ході зустрічі майбутні офіцери із цікавістю слухали досвідчених наставників – про важливість постійної кропіткої праці, роботу над собою, необхідність розвивати командирські якості, набувати нові знання, здатність підтримувати духовну рівновагу і при цьому бути вимогливими до підпорядкованого персоналу та поважати людську гідність. Ветерани наводили яскраві приклади вирішення неординарних службових ситуацій, акцентували на важливості моральної підтримки офіцера сім’єю, члени якої завжди чекають батька чи мати та розділяють всі радощі та незгоди.  З власного життєвого досвіду офіцери розповіли яким чином створити міцну сім’ю, як краще підтримувати баланс між професійним та сімейним, особливу увагу звернули на важливість підтримання належної фізичної форми (витривалості) та наполегливої праці над собою – життєво необхідні та визначальні чинники успішного виконання службових обов’язків.

Засвоєння курсантами прикордонного вишу кращих офіцерських традицій зразкового виконання військового обов’язку у поєднанні з повагою до сімейних цінностей є тими цеглинками, які крок за кроком формують гармонійно розвинуту особистість молодого покоління охоронців кордону.